Google’da Neden Sıra Kaybedilir?

30 Eylül 2015, 14:19 3 Görüntüleme

Tüm web yöneticilerinin kurallarına uyması gerektiği bir teknoloji devi olan Google’da sitemizin sıra kaybetmesi hepimizin moralini bozar, peki Google’da neden sıra kaybedilir bunu hiç düşündünüz mü? Bunun çeşitli ihtimalleri bulunmakla beraber bugün sizlerle en muhtemel olan dördünü paylaşıyor olacağız.

Google’da Neden Sıra Kaybedilir?

Google’da Neden Sıra Kaybedilir?

Tamamlayıcı Algoritmanın Güncellenmesi
En önemli sıra kaybetme sebeplerinden birisi budur. Tamamlayıcı algoritma yani yaptığınız aramanın sonuna gelecek olan uygun kelimeleri getiren bu sistem güncellendiğinde bu tamamlama işlemini yapmayacağından dolayı sıra kaybı yaşamamıza neden olur.
Rakip Siteler
Sizinle anahtar kelimelerinizle aynı anahtar kelimeler üzerinde çalışan yani rakip web siteleriniz sizden daha güncel bir web site haline gelir ve sizin üstünüze çıkarsa sıra kaybı yaşanır.
İçerik Güncellemek
Örneğin sitenize bundan birkaç gün önce belirli anahtar kelimeler kullanarak bir yazı girdiniz. Ancak bu girdiyi bugün güncellemeniz gerekti ve güncelleme sonrasında hiç bir anahtar kelime kullanmadınız. İşte bu durumda Google botları sitenizi ziyaret ettiğinizde önceden indekslediği bu anahtar kelimeleri bulamaz ve sıranızda düşüş yaşarsınız.
Backlink Sayısında Düşüş
Backlink, sitemizi üst sıralara taşıma amacıyla daha üst sıralarda bulunan köklü sitelerden kendi sitemize link alma işlemidir. Backlink sayısında yaşanan düşüş ise linkinizin bu sitelerden silinmesi veya sitelerin kapatılması anlamına gelir. Bu da sizin web sitenizin sırasında önemli bir düşüşe neden olur.
Google’da neden sıra kaybedilir sorunuzun yanıtı bu dört maddededir. Her birini ayrı ayrı kontrol etmeniz gerekecektir, tavsiyemiz ise ilk maddeyi öncelikli olarak uygulamanızdır.

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Can 30 Eylül 2015

Teşekkürler..

Protected by Copyscape