Hazır Kod Sistemi Magento

3 Ekim 2015, 00:18 109 Görüntüleme

   Magento, Open Source yani açık kaynak kod sistemlerinden biridir. Paypal ve ebay şirketlerinin bir araya gelmesi ile ortaya çıkmış e – ticaret sitesi kod sistemidir. Zen Fremawork, Php yazılım dili kullanılarak yazılmış ve MySQL veri tabanına uygun olan açık kaynak kod sistemidir. Dünya genelinde kullanılan bütün e – ticaret sitelerinin temelinde Magento yer almaktadır. Magento, site yöneticisine ve kullanıcısına kolay ve rahat bir kullanım imkanı ve kontrol imkanı sunmaktadır. Ülkemizde 2008 yılından itibaren tanıtımı yapılmış, bu tarihten itibaren sayısı çok az olan gönüllü geliştiriciler tarafından geliştirilmeye devam edilmektedir.

Hazır Kod Sistemi Magento Resim 1

Hazır Kod Sistemi Magento Resim 1

Magento Özellikleri nelerdir ?
– Bir e–ticaret sitesi olarak, satılacak olan ürünleri sergilemek, satmak veya tanıtımını yapmak için bu ürünlerin tanıtım kataloğunu kolayca oluşturabilirsiniz.
– Satılacak olan ürünlerin altına tanıtım ve kullanıcı yorumlarının yazılması,satılan ve satışı yapılacak olan ürün listelerinin oluşturularak moderatöre rapor olarak sunma, Yeni gelen ürünlerin resimleri ile tanıtım yazılarını çok basitçe sisteme ekleme gibi kolaylıklar sunmaktadır.
– Google’ın kullanıcılarına kolaylık olması için tasarladığı Google Analytics programında yer alan hesabınızı aktif hale getirerek site içerisinde müşterilerin ve kullanıcıların istatistik bilgilerini toplamanızı sağlar.
– Sitede alış veriş yapacak olan müşterileri kişisel ve banka bilgilerinin sisteme kaydedilmesi ve bu bilgilerin güvenli bir şekilde depolanmasını sağlar.
– Ürün satışı ile ilgili envanter yönetimi, sipariş ve sevkiyat gibi e – ticaret sitesi için hayati öneme sahip ödeme işlemlerinin güvenilir ve kolay bir biçimde gerçekleştirilmesini sağlar.
Geliştirilmesi süren ve günümüzde internet üzerinde 2100 adetten fazla geliştirilmiş eklentisi bulunaMagento, Magento Connect ara yüzüne bağlanarak site içerisinde bulunan ve kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan eklentiler ile birlikte ücretli olarak satılan eklentileri satın alabilir ve e – ticaret sitenizi yazılımsal olarak daha da geliştirebilirsiniz.

 

Sanalaraf"

Etiketler: , , ,

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Protected by Copyscape