ISO 27001 Danışmanlık Hizmeti

17 Ocak 2017, 06:25 716 Görüntüleme Bek Danışmanlık

Kişisel veri ve bilgi güvenliğini koruma adına oluşturulan ve Uluslar arası  Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından standardizasyonu sağlanan ISO 27001, (Bilgi güvenliği yönetimi sistemi), kurum ve kuruluşlara, bilgi güvenliği kapsamında avantajlar sağlamaktadır. Finans, sağlık, eğitim, yapı ve imar işleri gibi sektörlerde ve Bilgi teknolojilerinde bu standartların yakalanması, kurumsallaşma adına önemli bir değerdir.

ISO 27001 Danışmanlık Hizmeti, genel itibari ile ISO 27001 standartlarının sürdürülebilirliğini, yönetimini ve akışını dizayn eder. Bu bağlamda, veri analizi, koordinasyonu, risk yönetimi, planlama ve projelendirme gibi temel kavramların yanı sıra, otomasyon araç gereçlerinin entegrasyonu ve raporlanması da danışmanlık hizmeti aracılığı ile, kurum ve taşeron şirketlere sağlanmaktadır.

Bilindiği gibi, ISO standartları, teknoloji ve günümüz şartlarına göre her geçen gün değişmekte ve gelişmektedir. ISO 27001 bilgi güvenliği yönetimi sistemi Ekim 2013’te yeni bir sertifikasyon ile IS0/IEC 27001 ile karşımıza çıkmaktadır. Pratikte pek bir farkı olmasa da IEC, aynı zamanda, uluslar arası standartların sağlanması adına bir denetleme mekanizmasını da hayata geçirmektedir. Bu sayede, taşeron firmalar, bilgi ve veri paylaşımı isteğinde bulunması durumunda, denetçi firma/şahıs, bu durumu bildirebilir ve taşeron şirket sorumluluğu da böylelikle arttırılmış olur. Özellikle, ülkemizde, GSM operatörleri bu alana yönelim göstermiş ve önemli alt yapı yatırımları yapmıştır. ISO 27001 Danışmanlık Hizmeti ile sizler de ISO 27001 ile ilgili tüm teknik detayları yerinde inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için aşağıdaki Facebook yorum kutusunu kullanabilirsiniz.. Teşekkürler..

Protected by Copyscape