Kına Gecesi Saç Modelleri

29 Eylül 2016, 00:37 2.332 Görüntüleme Kaynak : sonsacmodelleri

Her genç kızın nişanından sonraki ilk heyecanı kına gecesidir. Heyecanla yaklaşan kına gecesi hazırlıklarının yanında saç modelinin seçilmesi de oldukça zordur. Saç modelleri giyilen abiye veya bindallıya göre seçilmelidir. Sırt dekolteli bir elbisede saçları salmak pek hoş durmayabilir.

Bu tarz abiyelerde dağınık topuzlar, kabarık saçlar kullanılmalıdır. Tabii her senenin modasını da göz önünde bulundurulmalıyız. Prenses model bindallılara şüphesiz en çok uyan su dalgası saçlardır. Böyle özel günlerde saç, kıyafet ve makyaj bir bütün olmalıdır ki konuklar gözünü sizden alamasın.

Kına Gecesi Saç Modelleri kadar saç renginiz de önemlidir. Öncelikle size en çok yakışan, teninize en uygun olan saç rengini seçmelisiniz daha sonra saç modelinize karar vermelisiniz. Kına esnasında saç modelinizi değiştirme imkânınız olmadığı için öyle bir model seçmelisiniz ki hem kına gecelerinin olmazsa olmazı yöresel kıyafetinize hem de ondan önce giyeceğiniz abiyenizle uyumlu olsun.

Saçınızda büyük süslü tokalar, gösterişli taçlar ve çeşitli aksesuarlar kullanacaksanız saç modelinizin klasik veya modern oluşuna paralel olarak seçim yapmalısınız. Kendi saç modeliniz kadar kına boyunca yanınızda olacak nedimelerinizin de saç modelini düşünmelisiniz. Onların saç modelleri ne sizin saçınızı gölgede bırakacak kadar şatafatlı ne de kınaya gelen herhangi bir konuktan ayrılamayacak kadar sıradan olmamalıdır.

Bütün nedimeler aynı saç modeliyle o gece yanınızda boy göstermelidir. Unutmayalım ki bu sene kına gecelerinde sizi ilgi odağı yapacak olan şey sadece gelin olmanız değil saç, makyaj, kıyafet üçlemesini kusursuz yapmanızdır. Herkes gelin olabilir, kına gecesi yapabilir ama herkes kusursuz bir saça sahip olamaz.

Bu türbanlı genç kızlar için de böyledir. Basit bir eşarbı bile türban tokalarıyla, taşlı aksesuarlarla kusursuz bir gelin başına çevirebilirsiniz. Bindallınız ile türbanınızın rengi aynıysa renk tonu birbirini tutmalıdır. Aksi halde eleştirilerden kaçamazsınız. Bindallınızla türbanınızı farklı renk de seçebilirsiniz tabii ki size kalmış.

Kaynak: sonsacmodelleri

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için aşağıdaki Facebook yorum kutusunu kullanabilirsiniz.. Teşekkürler..

Protected by Copyscape