Mouse İçin Kullanışlı Ücretsiz Yazılımlar

3 Aralık 2015, 16:00 243 Görüntüleme

Bilgisayarlarda ister internet ister donanımlar olsun, hemen hemen birçok parçası için hayatı kolaylaştıracak yazılımlar vardır. Mouse yani bildiğimiz ismiyle Fare için de işe yarayan bazı yazılımlar bizleri eski tip mouseların yaşadığı sıkıntılardan kurtarıyor. Üstelik bu tip yararlı yazılımlar sayesinde farenizi değiştirmek zorunda da değilsiniz. Bu yazılımlarla elde edilen yeni kullanım alanlarından faydalanmak için sıradan, eski bir fare de iş görebiliyor.

  •          IOGraph (http://iographica.com)
  • Fare için en gösterişli yazılımlardan biridir. Bu yazılım farenizi geliştirmek adına çalışmaz. Bu yazılım sayesinde sanatsal dokunuşlar yaratırsınız. Örneğin programı çalıştırdığınızda bu yazılım farenizle tüm gün yaptığınız hareketleri takip ederek mürekkep dokunuşu tarzında grafiksel bir örnekleme çıkarır. Mürekkep damlaları tarzında oluşan bu simgeler sayesinde ortaya çok farklı tarzlarda şekiller çıkabiliyor. Elbette bu yazılım işin eğlenceli kısımlarından biri.
  •          SlowMousion (mystercrowley.com/slowmousion.php)
  • Ücretsiz olarak kullanabilen SlowMousion yazılımı farenizin duyarlılığı ile ilgili. Bu program sayesinde farenizin duyarlılığını hızla artırıp indirerek üzerinde ince çalışmanız gereken işler; örneğin bir photoshop için son rötüşlarınızı ayarlayabilirsiniz.
  •          HeadMouse2 (http://robotica.udl.cat/)
  • Bu yazılım belki de en enteresan yazılımlardan biri. Program çalışmaya başladığı andan itibaren webcam’iniz bir fareye dönüşüyor. Nasıl mı? 640×480 çözünürlüğünde çalışan bu uygulama, fare imlecinizi kafanızı hareket ettirerek yönlendirebilmenizi sağlıyor. Üstelik çeşitli yüz eylemleriniz sayesinde de farenize komut verebiliyorsunuz. Örneğin gözlerinizi sıkıca kırptığınızda fareniz tıklama işlemini gerçekleştiriyor ya da tek gözünüzle sağ tıklama yapabiliyorsunuz. HeadMouse 2 sadece XP ve Vista’da çalışıyor

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Protected by Copyscape