WordPress Ortam Kütüphanesi Yönetimi Eklentisi Türkçe Dil Dosyası

3 Ekim 2015, 13:55 10.310 Görüntüleme

Merhaba Arkadaşlar, Sanalaraf olarak Türkçe Dİl Dosyası paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün paylaşacağımız Türkçe dil dosyası WordPress Ortam Kütüphanesi yönetim eklentisine ait.  Öncelikle bu ne işe yarıyor,  nasıl çalışıyor ondan bahsedelim biraz.

Bu eklenti sitenize yüklediğiniz resimleri,videoları ve diğer dosyaları kategori olarak düzenli bir şekilde ayırmanızı ve daha sonra ulaşmak istediğinizde daha kolay ve hızlı ulaşmanıza imkan sağlıyor.  Eklentinin kendisine buradan göz atabilirsiniz.

Wordpress Ortam Kütüphanesi Yönetimi Eklentisi Türkçe Dil Dosyası (resim 1)

WordPress Ortam Kütüphanesi Yönetimi Eklentisi Türkçe Dil Dosyası (resim 1)

Wordpress Ortam Kütüphanesi Yönetimi Eklentisi Türkçe Dil Dosyası (resim 2)

WordPress Ortam Kütüphanesi Yönetimi Eklentisi Türkçe Dil Dosyası (resim 2)

Bu eklenti size dosyalarını kolay şekilde düzenli yönetmenize olanak sağlıyor. Bu eklenti ile dosyalarınızı kategori olarak ayırabilirsiniz ve isterseniz de yazılarınızda veya sayfalarınızda kısakodlar kullanarak göstermek istediğiniz kategoride, etikette yer alan dosyalarınızı gösterebilirsiniz.  Eklenti bu sayede çok yazı paylaşanlar veya arşivi çok olanlar için ortam kütüphanesinde ki karışıklığın ve düzensizliğin önüne geçiyor.  Bu eklenti mutlaka kullanmalısınız denilecek kadar gerekli bir eklenti değil fakat kullanılması faydalı olacak bir eklenti bence.

İndirdiğiniz Türkçe Dil Dosyasını Ftp yoluyla eklentinizin içinde bulunan languages(lang) klasörünün içine atarak Türkçe kullanmaya başlayabilirsiniz. Diğer seçenek olarak da eklentiyi Türkçe Dil dosyası ile indirerek Eklenti Yükle seçeneğini kullanarak kolayca yükleyebilirsiniz.  Çevrilmesini istediğiniz eklenti veya tema varsa yorum yazarak istekte bulunabilirsiniz.  Teşekkürler..

Bir önceki paylaşımda da ColorMag Temasının Türkçe Dil dosyasını sunmuştuk.  O paylaşıma da buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Protected by Copyscape