Şile’deki Saklı Güzellik

21 Mart 2017, 14:29 120 Görüntüleme UzunGöl Tur

İstanbul’un Şile ilçesi Karamandere köyünde bulunan Şile Saklıgöl doğal güzellikleri ile İstanbulluları adeta büyülüyor. Saklıgöl özellikle son zamnlarda hafta sonları ziyaretçi akınına uğruyor. Saklıgöl de yediden yetmişe her yaştan gelen ziyaretçiler çeşitli aktiviteler ile hafta sonları bütün haftanın stresini atıyor.

Şile Saklıgöl İstanbul’a çok yakın o yüzden günübirlik olarak çok fazla ziyaret alıyor. Hem toplu taşıma araçları ile hem de özel aracınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
uzungol-logo Şile saklıgöle nasıl gidilir? Sorusuna yanıt verecek olursak İstanbul’un hemen her yerinden Şile otobüsleri kalkmaktadır. Özellikle Eminönüne geldikten sonra kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Şile saklıgölde aile boyu restoranlarda ve piknik alanalrında yemek yiyebilir veya kendi mangalızı yapabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri, atv ve bisiklet turları gibi çeşitli eğlenceli aktivileter yapabilirsiniz. Bunun yanında köyde yetiştirilen organik ürünlerden satın alabilirisiniz. Hem sebze ve meyve alma şansınız var hem de doğal ekmek ve süt ürünleri alabilirsiniz. Özellikle hafta sonları olmak üzere hafta içi de günübirlik olarak şehrin sıkıntısından ve stresinden kaçıp kafanızı dinleyebileceğiniz yerlerin arasında şile saklıgölü sizlere öneriyorum mutlaka ziyaret ediniz. Saklıgöl de köy turu attıktan sonra yakın çevrede buluna diğer doğa harikası köyleri de gezebilirsiniz. Buraya giderken fotoğraf makinenizi yanınızda almayı unutmayınız. Şile saklıgöl insanları oldukça sıcak kanlı ve sevecen olduğundan dolayı hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Yolda giderken manda sürüleri ile karşılaşabilirsiniz onlardan korkmanıza gerek yok tamamen zararsız hayvanlardır.

Evet değerli arkadaşlar sizlere İstanbul’un en güzel yerlerinden olan Şile saklıgöl hakkında bilgi vermeye çalıştım. Stresinizi doğal ortama bırakıp mutlu bir hafta başı yaşamak isterseniz tavsiyelerime uymanızı sizlere öneririm. İstanbul da bulunan diğer doğal güzellikler ile ilgili merak ettikleriniz ve öğrenmek istedikleriniz için web adresimizi ziyaret etmenizi öneriyorum. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

www.uzungoltur.net

 

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için aşağıdaki Facebook yorum kutusunu kullanabilirsiniz.. Teşekkürler..

Protected by Copyscape