Tanıtım Filmi Çekimi Neden Zorunlu Bir Reklam Faaliyetidir?

24 Şubat 2017, 02:52 1.307 Görüntüleme Meyfilm Websitesi

Tanıtım filmi çekimi, bir firmanın kendi hizmet, ürün ya da kampanyalarını kendi firma pazarlama profiline göre düzenleyerek hazırladığı bir reklam-tanıtım çalışmasıdır. Tanıtım filmi çalışması çok önemli bir reklam faaliyetidir; çünkü modern dönemde metin ve imaj bazlı çalışmalar yeterli kadar ilgi görmemekte, tanıtım filmi olmayan firmalar sektörel olarak güçsüz sayılmaktadır.

Bir şirket ne kadar büyüklükte olursa olsun bir tanıtım filmi çekimi çalışmasına ihtiyaç duyacaktır. Bu firma kendi ürünlerini kendisinin ürettiğine dair bir güven duygusu oluşturmak için, firma üretim merkezindeki araç ve gereçlerini sunabilmek için ya da firmanın büyümesi- kurumsallaşması için bir adım olarak tanıtım filmi yaptırabilir.

Tanıtım filmi, video çekim çalışması ya da masabaşı animasyon- infografik çalışması olarak yapılabilir. Çekim çalışmasında kamera, ışık ve ses araçları kullanılarak firmanın kendine has alan ve yerleşkesi kaydedilir, kaydedilen videolar pazarlama profiline uygun bir şekilde kurgulanır. Kaba kurgu tamamlanınca profeyonel seslendirme çalışması ve efektler eklenir. Bazı firmalar sadece fuarda göstermek için tanıtım filmi çekimi yaptırırlar bu yüzden seslendirme çalışması istenmeyebilir.

Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım filmi çekimi çalışmaları son dönemlerde 4K kameralarla yapılmaktadır. 4K çekilen bir filmin 4K olarak internette yayınlanması ya da sosyal medya platformlarına yüklenmesi problemli bir süreçtir. Biz bu yüzden filmi 4k çeksek bile hd olarak da çıktı almalıyız.

Tanıtım filmi çekimi bütün firmalar tarafından yapılabilir. Aslında tanıtım filmi çekimi yapmak isteyen firmanın kendi bünyesinde çalışan bir teknik görevli de bu kameraları kullanılabilir. Aslında tanıtım filmi çekimi çalışmasında önemli olan kullanılan kamera değil, kameranın estetik hareketlerle kullanılışı, ışığın doğru ayarlanması ve kreatif kurgu çalışmasıdır.

Kurumsal Tanıtım Filmi

Kurumsal tanıtım filmi genellikle kurumsallaşma aşamasını tamamlamış firmalar için yapılan tanıtım filmi çalışmasına verilen isimdir. Firmalar büyüyüp- kurumsallaştıkça, üretim alanları ve personel kullanım alanları genişlemektedir; bu yüzden kurumsal tanıtım filmi çalışmaları küçük-orta hacimli firmaların film çalışmalarına oranla daha uzun sürmekte ve daha büyük maliyet oluşturmaktadır.

Kurumsal tanıtım filmi çekimi çalışmalarınız için meyfilm.com’u ziyaret edin, meyfilm’in deneyimli ekibiyle filmlerinizi profesyonel bir şekilde hazırlatın.

 

 

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için aşağıdaki Facebook yorum kutusunu kullanabilirsiniz.. Teşekkürler..

Protected by Copyscape