TinyMce Editör Eklentisi Türkçe Dil Dosyası

27 Nisan 2016, 12:45 5.191 Görüntüleme

Merhabalar, bugün paylaşacağım eklenti bir editör eklentisi. Yani wordpress de yazı, sayfa ya da vb eklerken kullandığımız B I simgelerinin bulunduğu, metin alanının üstünde yer alan editör için yapılmış bir eklenti. Eklenti editör bölümüne tablo, ayraç,çıktı alma, kaydetme gibi birçok özellik kazandırıyor.
Eklentinin adı TinyMce Editör eklentisi. WordPress eklenti sayfasından ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz bir eklenti. Bu eklentinin dili ingilizce ve bazı ana diller. Türkçe dil dosyasını vereceğimiz linkten indirerek bu eklentiyi Türkçe yapabilirsiniz.

TinyMce Editör Eklentisi Türkçe Dil Dosyası

(TinyMce Editör Eklentisi Türkçe Dil Dosyası)

    Peki indirdiğiniz Türkçe dil dosyasını nasıl atacaksınız ve eklenti Türkçe olacak?
Bunun için WordPress kurulu sitemizin dosyalarına FTP ile ulaşıyor olmalıyız. Örnek olarak filezila programını kullanarak ulaşabilirsiniz. .
Sonrasında dosyalarınızın bulunduğu alana giriş yaptıktan sonra wp-content adında klasör bulunur. Bu klasöre girerek plugin klasörünü buluyoruz. Plugin klasörüne giriyoruz ve TinyMce yazan klasörü buluyoruz. Bu klasörü açarak içinde bulunan langs klasörüne girerek indirmiş olduğunuz Türkçe dil dosyalarını atıyoruz.   Ve tebrikler eklenti artık Türkçe.
Kısaca : Wp-content >> Plugin >> TinyMce Editör >> langs >> İndirmiş olduğunuz dosyaları atınız. 

Eklentinin ayarlarını yapmak içinde Ayarlar >> TinyMce Editör yolunu izleyebilirsiniz.

Sorularınız, düşünceleriniz ve önerilerinizi bize yazınız.. Bir sonra ki yazı da görüşmek üzere..

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Protected by Copyscape