Türkiye’nin SEO Lideri: Webtures

16 Ağustos 2015, 01:43 3.321 Görüntüleme

İnternetin tüm dünyada yaygınlaşmasıyla ve bununla birlikte hayatımızın her alanına girmesiyle birlikte bilgiye ulaşmak, bilgiden yararlanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Artan bilgi ve hizmet trafiğiyle birlikte de hem bireysel olarak hem de kurumsal olarak internet büyük bir pazar haline geldi. Bu büyük sektörün içerisinde doğru ve etkili bilgiye ulaşmak ise yüzlerce aynı kaynağın olması nedeniyle pek kolay bir iş değil. 2000’li yılların başından beri tüm dünyada kullanımda olan SEO (Search Engine Optimization), yani arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına olanak sağlayan teknik düzenleme, yavaş yavaş ülkemizde de etkisini göstermeye başladı. Bununla birlikte internetteki bilgi artık daha profesyonelce kullanılabilip, kullanıcılar için en etkili sonuçları ekrana getiriyor. Söylemek gerekir ki, internetin ekonomik anlamdaki gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşan bir sektör demek doğru olur.

Türkiye'nin SEO Lideri: Webtures

Türkiye’nin SEO Lideri: Webtures

Türkiye’de artık dijital pazarlama hayatımızın her alanında. Sosyal medya ve internet kullanımı yurdumuzun dört bir yanına dağılmışken kurumsal firmaların bu büyük sektörü kullanmak istemesi de oldukça doğal. Bu nedenle firmalar, kullanıcıları için en doğru ve etkili hizmeti sunmayı amaçlıyorlar. Bu artan ihtiyaçla birlikte, Webtures, SEO başta olmak üzere dijital pazarlamanın hemen hemen tüm noktalarında varlık gösteren, dijital dünyada marka olmanın gerekliliklerini planlayan, ortaya koyan, uygulayabilen ve ölçümleyebilen bir ajans olarak varlık gösteriyor.

En İyi SEO Firması

En İyi SEO Firması

Webtures, deneyimli ve donanımlı ekibi sayesinde kurumların dijital ortamlarına daha fazla ziyaretçi çekecek tüm parametrelere sahip bir kuruluş. Markalaşma süreçlerine ise oldukça hakimler. Bu nedenle de kolaylıkla işleri satışa dönüştürebiliyor ve marka bilinirliliğini artırabiliyorlar. Çalışma türü ve yoğunluğuna göre, belirli aralıklarla raporlar sunuyor ve bireysel ya da kurumsal olara sizin adınıza internet dünyasında attığınız her adımı inceliyorlar. Bu şeffaf ve titiz analizler sayesinde de işverenlerin şimdiki ve gelecekteki adımlarını belirleyebiliyorlar. Unutmamak gerekir ki anlık raporlama çalışmaları birçok gelişmeyi yerinde görmek adına oldukça önemli işlemdir. Bazen marka adına hayati adımların atılmasını dahi sağlayabilir.

Peki nedir bu SEO?

SEO çalışması, sizin, arama motorlarında sektörünüzle ilgili aramalarda daha fazla görünür olmanızı sağlayan çalışmalar ve tanıtımların hepsidir. Sonuca ulaşılması için gereken tüm işlemler aynı zamanda bir referans gösterme ve tavsiye etme çalışmalarıdır. Bu sebeple SEO sonucu için yapılan tüm çalışmaların tamamı aynı zamanda  marka bilinirliği niteliğindedir. Özellikle bireysel olarak, son zamanlarda artış gösteren bir grafikle de kurumsal firmalar tarafından sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Bu nedenle arama motorlarında üst tarafta çıkmak, kullanıcılar tarafından “en iyi marka” ya da “en iyi site” algısıyla ele alınır. Bu nedenle doğru seo çalışması “reklam” demektir. Seo, marka prestijini artırır, geri dönüşü en yüksek, yani en karlı reklam yatırımdır. Doğrudan ilgili hedef kitleye ulaşılmayı sağlar ve daha fazla marka görünürlüğü sağlar.

En İyi SEO Firması

En İyi SEO Firması

Webtures da işte eldeki tüm verilerle seo çalışmalarını bu yönde yönetir. Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru olması sebebiyle Google algoritmalarına karşı oldukça deneyimlidir. Ancak diğer arama motorları büyük ölçüde benzer bir algoritmaya sahip oldukları için, Google için yapılan tüm SEO çalışmaları diğer arama motorlarına da uygulayarak müşterilerine eksiksiz hizmet sunar.

Birçok  dijital ajans/ sosyal medya ajansı ve web tasarım firması ticari kaygılarla ve sadece maddiyat odaklı yaklaşımlarla kendilerine gelen tüm talepleri bilinçsiz bir şekilde halletmeye çalışır. Müşteri kaybetmemek adına yapılan ve uygulanan bu yanlış yöntemlerle karşı tarafa fayda yerine zarar verirler. SEO’ya uygun içerik üretmek ancak bilgi ve deneyimle yapılacak çalışmalara bağlıdır, tıpkı Webtures ekibinin yürüttüğü çalışmalardaki gibi.

Webtures’ı diğer dijital ajanslardan ayıran bir başka çalışma ise kaynak kullanımıdır. Çoğu ajans kendi kaynaklarını kullanma konusunu müşterilerine bir avantaj olarak sunar. Ama bir seo firmasının kaynaklarına ne derece bağlı bir seo çalışması yaparsanız, o derece çalışmayı sonlandırma noktasında da kötüye kullanımla karşılaşır ve zarara uğrarsınız. Bir seo firmasının kendi kaynakları üzerinden sağlanmış bir fayda varsa, anlaşmanın sonlandırılması durumunda maalesef bunlar kaldırılarak tüm faydayı yitirmeniz söz konusu olur. Özetle de bu durum bir seo alınması değil, sanki bir seo kiralanması durumu gibidir. Webtures ise kendi kaynaklarını kullanmaz ve yapmış oldukları tüm çalışmaların kalıcı olduğunu çalışma sonlandırıldıktan sonra bile sözleşme ile garanti eder. Bu türden bir sözleşme ve güven verici durum çoğu firma tarafından verilmez.

En İyi Seo Firması

En İyi Seo Firması

Webtures hizmetlerini ve çalışmalarını diğerleriyle karşılaştıracak olursak, rakipler; yanlış sunumlar, hazır metinlerle bilgilendirmeler, seo çarpıtmaları, otomatik işlemler, maliyetsiz çalışmalar, markaya yönelik benzer çalışmalar ve tüm bunlar başarı getirmeyince de mazaret sunarken, Webtures, rakiplerinin bu başarısız stratejileri karşısında deneyimli ekibini sahaya sürer ve yapılmaması gereken ne varsa yapar.

Webtures, yürütmüş olduğu başarılı stratejiler sayesinde bugün Türkiye ve dünyada bilinen birçok firmaya dijital ajans hizmetleri veriyor ve seo çalışmalarını yürütüyor. Markanın ihtiyaçları doğrultusunda ve bu ihtiyaçların hedef kitle ile buluştuğu noktada bulunuyor ve stratejilerini geliştiriyor. Yürütmüş oldukları araştırmalarla markanın takipçilerinin ne istediğini biliyor ve stratejilerini ona göre geliştiriyor. Bu planlardan yola çıkarak onlar için özgün kampanyalar ile kurumların sosyal ağlarını keyifli ve iletişimi yüksek platformlar haline getiriyor. Bir nevi,  çağımızın en önemli iletişim araçlarından olan sosyal iletişimin tüm imkanlarını marka için ortaya çıkarıyor. Biraysel ya da kurumsal, hedef kitleyle çift yönlü iletişim kurmayı sağlayacak imkanlar yaratıyor. O Markanın ihtiyacına uygun mecraları belirleyerek markaya özgün sosyal medya yönetim stratejileri geliştirip markaya özel çözümler sunuyor. Her marka her sosyal ağda olmalı diyen diğer ajanslara inat, standart çözümler uygulamamaktan yana değil, özgün ve akılcı yöntemler tercih eder.

Dijital dünya da tasarım ve baskı ile ilgili ön hazırlık çalışmaları, katalog, broşür, insert, poster, afiş vb. basılı materyaller, gazete ve dergi ilanları vb. çalışmalar ile ilgili ihityaçlara yönelik hizmetler de sunarak tam donanımlı bir ajans gibi çalışır. Bu hizmetleri sunabilmek adına da kadrosunda herdaim en iyi elemanları tutar. Donanımlı ve uzman kişilerle markaların isteklerine eksiksiz bir şekilde cevap verir.

Webtures’in yürüttüğü Çalışmalar

  • Sosyal Medya Yönetimi
  • Marka Stratejisi Oluşturma
  • Kurumsal İtibar Yönetimi
  • Bütünsel Pazarlama İletişimi
  • Marka Danışmanlığı
  • Sosyal Sorumluluk Yönetimi
  • Sponsorluk Yönetimi ve İletişimi
  • Neden Sosyal Medya Çalışması Yapmalısınız

Webtures diğer dijital ajanslardan farklı olarak Ar-Ge çalışmaları yürüterek  en etkili ve etik teknikleri uyguluyor. Yapmış oldukları online ve yazılı basına yönelik etik çalışmalar sayesinde zararlı işlemlerle ceza alan sitelere yönelik çözümler sunuyor. Sitelerin böylesi durumlara maruz kalınması halinde yol açılan maddi ve zaman kaybının telafisi zor olduğu için firmaları bu yönde etik işlemler yapmaları konusunda uyarıyor.

Webtures’ın Referansları

Akıllı.TV-ANITOUR-BRC-Ekol Lojistik-Eleman.net-Migros-TeknoSA-Finish-GNC-Hekim Holding-Karel-Kilim-Kliksa-Kombassan-Kymco-Liv Hospital-Redmond-Tchibo-Veet-Yataş-Akşam-Kiğılı-Ersoy…

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Görkem Burak 23 Kasım 2015

Teşekkürler..

Emre Kerim Yıldız 22 Mart 2017

Güzel bir yazı olmuş teşekkürler

Protected by Copyscape