Twitter Mesajlarına Dikkat Edin!

26 Kasım 2015, 16:00 198 Görüntüleme

Milyonlarca aktif kullanıcısıyla birlikte dünyanın en çok kullanılan mikro blog sitelerinden olan Twitter üzerinden hergün milyarlarca tweet ve kişisel mesaj atılıyor. Twitter bu kadar çok kişinin sürekli aktif olarak yer aldığı bir sosyal medya adresi olunca, burada, hacker olarak tabir edilen bilgisayar korsanları tarafından saldırıların olmaması da sürpriz olurdu. Elbette birçok saldırı ve virüs Twitter’in uzman ekibi tarafından engelleniyor ama birçoğu da henüz engellenemeden önce kullanıcılara bulaşabiliyor.

Twitter’dan yapılan son açıklama, Twitter hesaplarına gelen sahte ve virüslü mesajlara dikkat edilmesi yönünde. Bu sahte mesajlar yüzünden başı iyice derde giren sosyal medya sitesinin zararı ise 100 milyon doları geçmiş gibi gözüküyor.

Mesajlar şu şekilde virüs bulaştırıyor; öncelikle Twitter kullanıcılarınn DM olarak tabir ettikleri Direct Message kutularına düşen bu mesajlar eğer doğru yönergeler izlenmezse kullanıcının hesabını ele geçirebiliyor. Virüslü ve sahte mesajların bugün itibariyle milyonlarca hesaba gönderildiği bilindiği için Twitter yönetimi endişeli.

Twitter Mesajlarına Dikkat Edin! (resim 1)

Twitter Mesajlarına Dikkat Edin! (resim 1)

Mesaj kutusuna düşen bu sahte mesajın içeriği ise kullanıcının hesabının kilitlendiği yönünde. Mesajda eğer gönderilen linke tıklanılmazsa hesabın açılamayacağı belirtiliyor. Eğer ki kullanıcı bu duruma aldanıp gönderilen linki tıklarsa da virüs bulaşmış oluyor. Korsanlar bu yolla birçok kullanıcının hesabını ele geçirip birçok özel bilgiye ulaşabiliyor. Bunun  için tek yapılması gereken bu tip mesajlara itibar etmemek. Uzmanlar kullanıcıların bu mesajlardaki linklere tıklamamaları konusunda uyarıyor.

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Protected by Copyscape