Ücretsiz WordPress Blog Teması

25 Kasım 2015, 23:59 870 Görüntüleme

Bugün navthemes tarafından kodlanan blog temasından bahsedeceğim sizlere. Bu temasnın pro ve free versiyonu vardır. Bahsedeceğim ise şimdiye kadar olduğu gibi free versiyonundan bahsedeceğim. Tema adı ise North East.

! Öncelikli olarak free ile pro arasından farklar ile başlayalım. Pro versiyonundan bulunan slider bölümü maalesef free versiyonunda yok. Fakat bunu bazı eklenti destekleriyle çözülebiliyor. Pro versiyonundan olan footer bölümünde ki sosyal medya bölümü de free versiyonunda yok. Bence tema rahatlıkla blog sitelerinde kullanılabilir. Sadece blog amaçlı değil tabi ki eklenti desteği ile dergi, magazin ve haber tarzlı sitelerde de kullanılabilir bir tema. !

Tema gayet sade ve kullanışlı. CSS3 ve HTML5 ile kodlandığı için seo ile uyumlu bir tema. Aynı zamanda mobil uyumlu bir tema. Tema kodlamasının düzgün ve iyi olmasından dolayı temanın gmetrix puanı %90’ın üzerinde.

Temanın kötü yanlarından biri de kısıtlamanın yüksek olması. Peki bu ne demek?

Temanın naçizane bir yönetim paneli olabilirdi, logo koyma imkanı olabilirdi, reklam kodları yerleştirme imkanı olabilirdi ama bunların hiçbiri yok yani panel halinde sunmamışlar. Fakat düzenleyici kullanarak biraz kod bilgisi ile kodlamalarda değişiklik yapabiliyorsunuz. (logo yükleme, reklam kodu ekleme vs.)

Şunu da söylemek lazım. Pro versiyonu alındığında pişman etmeyecek bir tema bu rahatlıkla söylenebilir. Temanın woocommerce ve bbpres desteği de var bunu pas geçmeyelim.

Ücretsiz WordPress Blog Teması (resim 1)

Ücretsiz WordPress Blog Teması (resim 1)

Başlıca Özellikleri :

  1. Seo ile tamamen uyumlu
  2. CSS3 ve HTML5 ile kodlanmış
  3. Tamamen mobil uyumlu tasarım
  4. Sade ve Şık tasarım
North East Blog teması Türkçe dil dosyasını indirmek için Tıklayınız..

Sorularınızı düşüncelerinizi bizlere yorum yazarak iletebilirsiniz.

Bir önceki paylaşımımızda SportsMag wordpress temasını incelemiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: North East Blog Teması Türkçe Dil Dosyası | Sanalaraf "Mutluluk Bilgi İle Kazanılır" on 26 Kasım 2015

Yazıya 1 yorum yapılmış.

İsmail 26 Kasım 2015

yazıların takibine devam

Protected by Copyscape