Ücretsiz Minimalist WordPress Teması

18 Ağustos 2015, 10:55 1.051 Görüntüleme

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün Longevity adlı minimalist bir wordpress temasında bahsedeceğim. Bu tema shapedpixels tarafından oluşturulmuş, free ve pro versiyonu bulunan wordpress teması. Ücretsiz olan her wordpress temasında pro olan versiyonlarına göre kısıtlanmalara alıştık artık. Yine bu temada da kısıtlamaya gidilmiş ama bu sefer pro ile arasında uçurum bir kısıtlanma yok.

Longevity Ücretsiz WordPress Teması

Longevity Ücretsiz WordPress Teması

Ücretsiz versiyonunun pro ile ortak olan birçok özellikleri var. Bunlar yazı sayfası şablonları,sayfa şablonları, footer şablonları, tema seçenek bölümleri, uyumlu entegreli gibi çalışabilen eklentiler, arka plan optimizesi,sosyal medya ikonları, açılan kapanabilen kısakod kodları,menü şablonları ve responsive tasarım ücretsiz ile pro arasında ki ortak özellikler. Gördüğünüz gibi diğer temalarda olduğu gibi ücretsiz versiyonda çok fazla kısıtlamaya gidilmemiş pro ile ortak birçok özellik barındırıyor ücretsiz olan versiyonu da.

Bunun dışında kısıtlanan özellikler neler derseniz onlarda şu şekilde sıralayabiliriz. Değişken Header şablonları, tema renginde pro 15 farklı renge izin verirken ücretsiz de sadece 5 renk kullanımına izin verilmiş. Blog şablonlarında ve sidebar konumlarında, kullanımlarında da sayı olarak kısıtlama var. Ücretsiz versiyonda 4 farklı blog şablonu, 19 farklı sidebar konumu bulunmakta. Bu sayılar pro versiyonda fazla tabi ama ücretsiz versiyona tanımlanan sayı da bence az değil gayet yeterli bir ücretsiz temaya göre.

! Sabit menü seçeneğide ücretsiz versiyonda bulunmuyor. Tema ile entegre kısakod eklentisi de gelmiyor ücretsiz versiyonda. Ama bunlar başka eklentilerin desteği ile çözülebilecek kısıtlamalar. !

Belki de bu temanın en iyi özelliği ise ücretsiz olmasına karşın shapedpixels tarafından destek hizmeti sunuluyor olması. Tema ile ilgili her düşüncenizi, sorularını buradan da sorabilirsiniz ama tema yapımcılarının herkese sağladığı ücretsiz destek mevcut.

Bir önceki yazımızda oyun inceleme wordpress temasının artılarından ve eksilerinden bahsetmiştik.

[psfb id=”1305″ title=”Abone Ol”]

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Drone’lu Gelecek | Sanalaraf | "Mutluluk Bilgi İle Kazanılır" on 19 Ağustos 2015

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Cricket Match 11 Kasım 2015

i love this site please visit my site

Sinan 24 Kasım 2015

Yazı güzel eline diline sağlık

Protected by Copyscape