UNDERWEAR PHOTOGRAPHERS Modellik ve Reklam Ajansı

5 Şubat 2017, 23:44 768 Görüntüleme Underwear Photographers Websitesi

Merakımızı, adı ve çalışma içeriği ile çeken UNDERWEAR PHOTOGRAPHERS Modellik ve Reklam Ajansı’na gittik ve model olmak isteyenler için merak edilenleri içeren yazımızı hazırladık.

UNDERWEAR PHOTOGRAPHERS Modellik ve Reklam Ajansı, fotoğrafçı olan iki arkadaşın 2016 yılı içerisinde kurmuş olduğu bir ajans olarak dikkatleri üzerinde çekmektedir. Bu ajansın özellikle de iç giyim çekimlerinden dolayı ilgi odağı haline geldiğini bilmeniz gerekiyor.

UNDERWEAR PHOTOGRAPHERS Modellik ve Reklam Ajansı, birçok konuda sizlere hizmet verebilmektedir. Özellikle yeni yüzler ve amatör modellerin sektör içerisinde gelişimi ve kariyerlerinde ilerlemelerine yönelik çalışmalarıyla kendini ön plana çıkartan Underwear Photographers Modellik ve Reklam Ajansı, hem kendi projelerinde kayıtlı modellerine tanınma imkanı sunarken, hem de dışardan aldıkları işlere kendi ajanslarının güvencesiyle model yönlendirmesi yapmaktadır. Bu anlamda modelleri sadece kendiyle çalışmaya zorlamaz ve kazançlarının artması ve tanınmaları için teşvik etmektedir.

Öncelikle neden “Underwear Photographers” Modellik ve Reklam Ajansı?

İlk akla gelen ve açıkçası sanki çakma bir isim gibi görünen ajans adını, ajansın iki ortağından biri olarak ve pazarlama ve satış geliştirme kısmıyla ilgilenen Seçkin beye sorduk. Bu adın açıklamasını aşağıdaki kendi sözleriyle bizi kırmayıp açıkladı.

“Biz normal şartlarda fotoğrafçı olarak çalışan iki arkadaşız ancak modellik sektöründe artık model ajansı olmanın tanınmış bir yüz ve o modele dair magazinsel spekülasyonlardan meydana geldiğini ve bunun sektöre dışardan giren bir faktör olmayı zorlaştırdığını farkettik. Daha basit bir anlatımla siz fotoğrafçısının ve ilerlemek istiyorsunuz, bu anlamda ajans kuracaksınız ancak sektördeki müşteriler belli ve iş alabilmenin yolu tanınmak. Bir model bulup iki, üç defileye çıkarıyorsunuz bir dergiye kapak yapıyorsunuz ki bunlar ücrete tabi, sonrasında model birkaç gece magazin dergilerine yakalanıyor. Dergi haberlerine bakıyorsunuz falanca modellik ajansına kayıtlı filanca kişi dendiği an, artık para sayma makinesi alabilir ve modellik başvurularının odak noktası olabilirsiniz. Bir diğer konu ise bunun haddinden fazla maliyetli olması. Bunu size anlatmamın nedeni, biz bu sektöre bu yanlış anlaşılmayı silmek ve modellik ajansı olmanın bu olmadığını göstermek için girdik. İsmimizin ise oluşumu daha başka bir konu; ajans kurma kararı aldığımızda, ilkin farklı bir isimde piyasaya çıktık. Ancak elimizde yasal olarak kendi firmamız görseli olarak kullanabileceğimiz sınırlı materyal olması ve birçok konuda hizmet vermek ise siteye girildiğinde gerçekçi bir ajans izlenimi çizmiyordu. Bizde, İlker ile, bunu üzerine düşünmeye başladık. Genelde genç bir ajans olmanın başlangıcı sıcak sermaye girdisidir ve bu da bulunduğumuz lokasyonda iç giyim mağazaları ve butikleriydi. Kendi müşteri portföyümüze baktığımızda, iç giyim alanına yönelik bir ajans olmayı ve buna uygun bir  isimle tanınmayı uygun gördük. Tabiki, bu sadece modelleri iç giyim işlerinde çalıştırmak anlamına gelmiyor, kendilerini defile,iç giyim harici çekimler ve uygun modelleri film ve klip gibi çekimlere yönlendiriyoruz.”

image10

Bu çalışma sistemiyle, ajansın, bir çok yeni yüze ve amatör modele kariyer fırsatı sağladığını ve çok daha iyi yerlere gelerek kendilerini geliştirme konusunda yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

Peki, Underwear Photographers Modellik ve Reklam Ajansında çalışan bir model olabilmek için ne yapmak gerekiyor?

Ajans, www.underwearphotographers.net adlı internet sitesi ve sosyal medya üzerinden gelen başvuruları inceleyerek yeni yüzleri, amatör ve profesyonel olabilecek modelleri seçerek kendi bünyesinde çalışma imkânı sağlıyor. Bu sayede, kendine ve fiziğine güvenen herkes model olabiliyor. Şirketin iki ortağından çekim ve model seçimiyle ilgili olan İlker beyin sözleriyle “Sektördeki aktif modeller zaten bilinen yüzlerden oluşuyor. Günümüz, “Modellik Ajansları” ajans olmanın doğasından çok uzaklar. Öyleki, ajans olmanın doğası, yeni yüzler keşfetmek ve bu yeni model adaylarına gereken kişisel eğitimler vererek onları sektörde tanıtmak, duyurmak ve reklamını yapmaktadır ve de ellerindeki modellerin ilerlemelerini veya bulundukları statükoyu korumalarını sağlamaktır. Bazen bu durum modelin kendi ilerleyişi için ondan vazgeçmeyi de gerektirebilir. Ancak günümüzde, modellerin isimlerini, ajansın üzerinden tanıtması gerekirken, ajansların kendilerini modellerin isimleri üzerinden tanıtır duruma gelinmiştir.

Bu konuyla ilgili bizim ajansımızın prensibi; Bizimle bir sorunu olmayan her modelimiz için kendi iyiliğine olacağını inandığımız her kararının arkasında ona destek olmaktır. Örneğin, bizle çalışan bir modelimiz, bizim yönlendirdiğimiz bir iş için New York’a gitti ve oradaki ajansın memnuniyeti üzerine kalması konusunda bir teklif aldı. Biz de gerekli görüşmeleri yaparak modelimizin sonradan sorun yaşamayacağına emin olup kendisiyle ilgili diğer işlemleri hallettik.“

Underwear Photographers Modellik ve Reklam Ajansı, müşteri için ne hizmetler vermektedir?

Ajans, müşteri için hem model hizmetleri hem de çekim hizmetleri olarak butik ve komple çözümler sunabilmektedir.
underwear -site

Bu nedenle oldukça geniş bir müşteri kesimine hitap eden ajans, hem lokal ve global müşterilere hizmet vermekte, hem de modellik ve reklam ajanslarına çekim ve model sağlamak gibi hizmetleri de gerçekleştirmektedir. Genel başlıklar olarak, bazı hizmetleri aşağıdaki gibidir;

*Uygun model yönlendirmesi yapmak

*Fotoğraf çekim ve organizasyonu yapmak (Dergi, Moda Haftası vs.)

*Kısa Metraj Film, Reklam Filmi, Müzik Klip Çekimleri yapmak ve organize etmek

*Sanal ve Reel butik, mağaza ve firmalar için tanıtım ve katalog çekimleri yapmak ve organize etmek.

*Mobil Reklam çekimleri yapmak

Sizlerde tüm bu hizmetlerden faydalanmak istiyor ya da fotomodel olmak istiyorsanız www.underwearphotographers.net İnternet sitesi üzerinden gerekli işlemleri yapınız. Son dönemlere bakıldığı zaman en çok ilgi çekmeyi başaran bu ajans ile çalışmak sizin için bir ayrıcalık olacak ve birlikte çok daha iyi işlere imza atabileceksiniz.

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için aşağıdaki Facebook yorum kutusunu kullanabilirsiniz.. Teşekkürler..

Protected by Copyscape