User Feedback Eklentisi Türkçe Dil Dosyası

30 Eylül 2015, 16:52 1.064 Görüntüleme

Merhaba Arkadaşlar, Sanalaraf olarak ziyaretçilerimize ve WordPress kullanan arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla yeni başladığımız bir kategorimiz var. Bu kategori Worpdress eklentilerinin ve temalarının Türkçe Dil dosyalarını içermekte.

WordPress’te kullanılan veya paylaşılan eklenti veya temaların bazıları Türkçe dil desteği var ama bazılarının ise Türkçe Dil desteği yok. Yani çevrilmiş Türkçe Dil dosyası yok. Sanalaraf olarak bu eklenti ve temaların dil dosyalarını Türkçeleştiriyor ve paylaşıyoruz herkes kullansın diye.

” Her Gün 1 Türkçe Dil Dosyası “

Bugün paylaşacağımız Türkçe dil dosyası User Feedback  eklentisinin Türkçe dil dosyası. Öncelikle eklentiden biraz bahsedelim.

Bu eklenti sayesinde kullanıcılarınız ve ziyaretçileriniz sizinle sitede karşılaştığı hataları, sitenizle ilgili görüşlerini, düşüncelerini, önerilerini vb. kolay şekilde paylaşmasını sağlar.

USER FEEDBACK EKLENTİSİ TÜRKÇE DİL DOSYASI

User Feedback Eklentisi Türkçe Dil Dosyası Resim 1

Bunu Nasıl Sağlar?

Sitenizin sağ aşağı tarafında bulunur.. Bu yazıya tıklandığında lightbox şeklinde açıklamalar ve izlenecek yol görülür. Sitede ziyaretçiler isterlerse sitenizde bulunan bir noktayı ekran resmi çekerek de gönderebiliyorlar. Sitenizin ziyaretçi açısından daha iyi bir site olmasını bu gönderilerde ki düşüncelere, sorunlar ve önerilere dikkate alarak sitenizi ziyaretçi gözünden bakarak geliştirebilirsiniz.

User Feedback Eklentisi Türkçe Dil Dosyası

User Feedback Eklentisi Türkçe Dil Dosyası Resim 2

! Bu eklentinin şu ana kadar karşılaştığım bir kötü yönü var. Aslından kötü yön demek doğru olmaz bunun bir dezavantajı var demek daha doğru sanki.  Eklentinin bir yönetici paneli yok. Buradan gönderilen Geri Bildirimler (Feedback) mail adresinize gidiyor. Mail adresinize gitmesi içinse WP-Mail-SMTP gibi eklentilerin kurulu olup çalışıyor olması gerekli.

User Feedback Eklentisi Türkçe Dil Dosyası

User Feedback Eklentisi Türkçe Dil Dosyası Resim 3

Geri Bildirim(User Feedback) eklentisinin Türkçe Dil dosyasını kullanmak için FTP yoluyla eklentinin Language klasörü içerisine ya da diğer dil dosyalarının olduğu klasöre atmanız gerekiyor.

User Feedback Eklentisi Türkçe Dil Dosyası Resim 4

User Feedback Eklentisi Türkçe Dil Dosyası Resim 4

Bu ve bunun gibi birçok eklentiyi ve temayı WordPress kullanan herkes faydalansın diye Türkçe ‘ye çevirerek burada paylaşacağız. Sizin çevirmemizi istediğiniz bir eklenti olursa yorum yaparak bize söyleyebilirsiniz. Bizde çevirerek burada paylaşırız.

 

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Ercan 1 Ekim 2015

Faydalı yazı Teşekkürler

Yorum yapmak için aşağıdaki Facebook yorum kutusunu kullanabilirsiniz.. Teşekkürler..

Protected by Copyscape