Wordpres’de Aynı Anda Birden Fazla Tema Kullanma

6 Mayıs 2015, 10:51 12.581 Görüntüleme

Geçen gün internette ararken karşılaştığım ve benim uzun süredir aradığım bir eklentiyi paylaşacağım bugün.

Bu eklenti ne işe yarıyor derseniz eklentinin amacı aynı anda birden fazla tema kullanma imkanı sağlıyor. Yani Anasayfa’da A temasını kullanıyorken iletişim sayfasında B temasını ya da başka bir sayfa da C temasını kullamaya imkan sağlıyor. Tabi bunun için Görünüm>>Temalar bölümünde birden fazla temanın yüklü olması gerekir. Bu eklenti ücretsiz. 

Aynı Anda Birden Fazla Tema Kullanma

Aynı Anda Birden Fazla Tema Kullanma

Bunu yapmak zor değil çünkü eklenti gayet anlaşılır bir eklenti. Eklentinin Adı Multiple Themes. 

EKLENTİ AYARLARI

Eklentimizin ayarlarını yapabilmek için önce admin panelimizin solundan eklentimizin linkine tıklıyoruz.Burada eklentimizin bize sunduğu tüm kontrol menüsünü görüyoruz.Bu kısımda eklentimizin neler yapabileceği yazmaktadır.

Aynı Anda Birden Fazla Tema Kullanma

Aynı Anda Birden Fazla Tema Kullanma

ANASAYFA AYARLARI

Sitemizin ana sayfasının görünüşünün kullandığımız tema  görünüşünden farklı olmasını istiyoruz, ancak diğer kısımların temamızın sağladığı görünümde kalmasını istiyoruz diyelim. Bunun için;

Aynı Anda Birden Fazla Tema Kullanma

Aynı Anda Birden Fazla Tema Kullanma

Resimdede gördüğünüz üzere,yapmanız gereken şey ana sayfanızda görünmesini istediğiniz temanızı seçmek ve kaydetmek.
Bunu yaptığımızda sitemizin ana sayfası seçtiğimiz temanın görünümünde olacaktır,ancak diğer alanlarımız kendi temamızın sağladığı görünümde olacaktır.
!!Fakat burada bir şeyi de atlamamak gerek. Sitemizde CACHE ve benzeri eklentiler kullanıyorsak, eski görüntüyü önbelleğe almış olduğu için ayarlarımız anında görünmeyebilir. Bunun için klavyemizin F5 tuşuyla sayfamızı yenilememiz gerekecektir.!!

ÖZEL URL KULLANMA

Aynı Anda Birden Fazla Tema Kullanma

Aynı Anda Birden Fazla Tema Kullanma

Burada sitemizde bulunan herhangi bir yazı yada kısıma farklı bir tema atayabiliriz. Örneğin ben http://sanalaraf.com/ios-8-2-guncellemesi-yayinlandi.html yazısı için farklı bir tema kullanmak istiyorum. Resimde görüldüğü gibi URL yi işaretleyip farklı tema kullanmak istediğim yazımın ve kısmın linkini ekliyorum ve kullanmak istediğim temayı seçiyorum ve kaydediyorum.Sitemde her yer aynı kalırken link verdiğim kısım seçtiğim temayla görüntüleniyor.Verdiğim link örnek amaçlıdır. Amaç daha iyi anlaşılmasını sağlamaktır.

Kelimeler için Kullanma (Etiketler)

Sitede geçen bazı kelimeler için farklı bir tema kullanmak istiyorum diyelim bu kezde. Bu kelimelerden bahsederken yazılarımız için oluşturduğumuz etiketlerden bahsediyoruz tabiki. Biliyorsunuz ki  bu kelimeler aynı zamanda birer linkdir. Belirlediğimiz bir kelimenin geçtiği tüm yazı ve sayfaları farklı bir tema yapısıyla göstermek istersek, o zamanda keliemizi ve kullanmak istediğimiz temamızı seçiyoruz ve onaylıyoruz. Seçtiğimiz kelimenin kullanıldığı tüm yazılarımız artık diğerlerinden farklı temada görünecektir.

Aynı Anda Birden Fazla Tema Kullanma

Aynı Anda Birden Fazla Tema Kullanma

Eklenti Dili İNGİLİZCEdir. Sanalaraf tarafından eklenti türkçeleştirmesi yapılmaktadır. Bu eklentinin TÜRKÇE dil dosyasını indirmek istiyorsanız eğer BU ADRESTEN formu doldurarak istekte bulununuz.

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Protected by Copyscape