WordPress Yorum Formunu Düzenleme / Değiştirme

8 Mart 2015, 02:52 5.618 Görüntüleme

Bir çok kişi nofollow olarak olsa bile sitesinden link çıkışları yapılmasını istemez. Çünkü artık çoğu kişi / site sahibi ve bir şekilde anlamlı veya anlamsız yorumlar yazarak diğer sitelerden yorum yazarak link alma peşinde. İşte tam bu yüzden hem site kalitemizi arttıracak hemde sitemizdeki yorum bölümünden çıkacak olan linklerden kurtulmamız için wordpress’ in yorum formundaki web site bölümünü kaldıracağız ve yorum formu siteniz için değerli olacak..

Yorum formundan web site bölümünü kaldırmak için uygulanacaklar :

İşlem oldukça kolay :

1– FTP’ye bağlanıp ardından public_html/wp-includes yolunu izleyerek, comment-template.php dosyasını açıyoruz.

2– 2058 ve 2059 numaralı satırdaki aşağıdaki kodları siliyoruz ve yorum formundan web site bölümünü kaldırmış olduk.

[php]<code class="css spaces"> </code><code class="css string">’url'</code> <code class="css plain">=> </code><code class="css string">'<p class="comment-form-url"><label for="url">'</code> <code class="css plain">. __( </code><code class="css string">’Website'</code> <code class="css plain">) . </code><code class="css string">'</label> ‘</code> <code class="css plain">.</code><code class="css string">'<input id="url" name="url" ‘</code> <code class="css plain">. ( $html</code><code class="css value">5</code> <code class="css plain">? </code><code class="css string">’type="url"'</code> <code class="css plain">: </code><code class="css string">’type="text"'</code> <code class="css plain">) . </code><code class="css string">’ value="'</code> <code class="css plain">. esc_attr( $commenter[</code><code class="css string">’comment_author_url'</code><code class="css plain">] ) . </code><code class="css string">’" size="30" /></p>'[/php]


Yorum Formundaki Kodları da Kaldırmak

“Şu html etiketleri ve özelliklerini kullanabilirsiniz” diye başlayan yazıyı kaldırmak için 2080 numaralı satırdaki aşağıdaki kodları buluyoruz ve uygun kodları siliyoruz. Bu kodların yer almadığı bir temada kullanabilirsiniz, yorum formu bölümündeki bu kod satırı her temada olmayabilir..

Wordpress Yorum Formu Düzenleme

WordPress Yorum Formu Düzenleme

[php] <code class="css spaces"> </code><code class="css string">’comment_notes_after'</code>  <code class="css plain">=> </code><code class="css string">'<p class="form-allowed-tags">'</code> <code class="css plain">. sprintf( __( </code><code class="css string">’You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s'</code> <code class="css plain">), </code><code class="css string">’ <code>'</code> <code class="css plain">. allowed_tags() . </code><code class="css string">'</code>'</code> <code class="css plain">) . </code><code class="css string">'</p>'</code><code class="css plain">,[/php]

ancak bu işlemlerden sonra gelen WP güncellemelerinde bu işlemleri tekrarlamanız gerekmektedir. İşlem zaten kolay ve basit hızlıca uygulanabilir..

 

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Protected by Copyscape