Youtube Paralı Oluyor

20 Ekim 2015, 11:34 104 Görüntüleme

Youtube Paralı Oluyor

İnternetin en büyük video paylaşım sitesi olan hergün milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilen Youtube yeni bir paralı sisteme geçmeye hazırlanıyor.  Öyle ki, Youtube’un son toplantısından sızan haberlere göre, alınan bir kararla bazı videolar için ücret ödeme şartı getirilecek gibi duruyor. Ücretli dönemin daha önceden de konuşulan bir konu olduğu ama bir süreliğine ertelendiği de gelen haberler arasında.  Bu yeni uygulama için verilen tarih ise 21 Ekim. Bu tarihde gerçekleştirilecek olan Youtube etkinliğinde yeni uygulamanın detaylarının halka duyurulması bekleniyor.

Youtube Paralı Oluyor

Youtube Paralı Oluyor

Bazı videoların paralı olması durumu başkalarının çektikleri videolar üzerinden para kazananları engellemeyi amaçlıyor. Bir süredir özellikle klip, film gibi telif hakları doğuran durumlar için yapımcıların şikayetleri üzerine alınan bu kararla hem oların para kazanmasını sağlanırken  hem de Youtube yeni bir gelir kapısı yaratmış olacak. Elbette kurulduğu günden bu güne videoları ücretsiz izleyen kullanıcıları için bu durum şaşırtıcı olacak gibi duruyor.

Yine de Youtube’un ücretler konusunda attığı bu adım pekte sürpriz değil. Özellikle son dönemde her videoda araya serpiştirilmiş şekilde duran reklamlar sayesinde de oldukça gelir elde eden Youtube belli bir ücret ödeyenlerin bu reklamları izlemeden kesintisiz olarak videoları izlemeye devam edebileceğini açıklamıştı.

Youtube Paralı Oluyor

Youtube Paralı Oluyor

Öyle ya da böyle Youtube için artık ücretli bir dönem başlıyor. Şimdilik bazı videolar olarak açıklansa da bu bazı videoların neler oldukları tam anlamıyla bir muamma.

 

 

Sanalaraf"

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Protected by Copyscape